Повече от 1700 души са поставени под карантина, а един

...
 Повече от 1700 души са поставени под карантина, а един
Коментари Харесай

Смърт и 1700 души под карантина на борда на круизен кораб в Бордо

 
Повече от 1700 души са сложени под карантина, а един човек е умрял на борда на круизен транспортен съд, дошъл в Бордо от Брест в нощта против сряда, 13 май, съобщи Агенция Франс Прес.

Сред 1233-мата пасажери - предимно британци и ирландци - с изключение на 90-годишния умрял, към 50 души са показали признаци на стомашно-чревни проблеми. В момента се правят проби за вероятно съществуване на норовирус. Екипажът на борда се състои от 514 души.

Корабът на Ambassador Cruise Line, отплавал от Шетландските острови на 6 май, е спрял в Белфаст, Ливърпул и Брест, преди да доближи Бордо, откъдето би трябвало да отпътува за Испания.

Властите изключват връзка с епидемията от хантавирус на борда на кораба " Хондиус ".

Круизният транспортен съд с Хантавирус: евакуацията на пасажери продължава, има още инфектирани

В сряда по обед плавателното средство е акостирало на пристанището в града, без да има въведени ограничения за сигурност на сушата.

Първоначалните проби на борда са изключили съществуване на норовирус, само че в Университетската болница в Бордо се правят спомагателни проучвания, показват здравните управляващи, написа Дарик.

Те не изключват опцията казусът да е обвързван с храната на борда и отхвърлят всякаква връзка с хантавируса, който докара до неотдавнашната гибел на трима пасажери на борда на " Хондиус ", написа Дарик.

90-годишният мъж е умрял преди пика на признаците - повръщане и диария, който е бил на 11 май, когато корабът към този момент е бил в Брест.

Снимката е илюстративна
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР